Coach2018-09-16T19:54:28+03:00

BİZ KİMİZ

Ezgi Duyfem Kırılmaz

Ben, EZGİ DUYFEM KIRILMAZ, 1989 İzmir Karşıyaka doğumluyum.

– İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum.
– Bilgi Üniversitesi, Uygulamalı Spor Psikolojisi ve Medipol Üniversitesi, Spor Psikolojisi Uygulamaları Sertifika programlarını tamamlayıp Spor Psikolojisi alanında belgemi en iyi uzmanlardan almış bulunmaktayım.

– C Kademe Kıdemli Basketbol Antrenörlüğü Belgesine sahibim.

– Basketbol hayatıma İzmir’de başladım, on dört yaşımda Beşiktaş Jimnastik Kulübüne transfer olmamla İstanbul’da yaşamaya başladım. – Altyapıyı Beşiktaş J.K.’nde tamamladıktan sonra bir sezon Bakırköy Spor Kulübünde bölgesel ligte oynadım ve aynı sene eğitim hayatıma ağırlık verme kararı aldım.
– Profesyonel olarak basketbol oynamayı bıraksam da üniversite hayatım boyunca üniversite takımlarında yer aldım.

– Kulüp bazında basketbol oynamayı bırakmamın hemen ardından(2007) antrenörlük hayatıma başladım.
– TBF C Kademe Kıdemli Basketbol Antrenörüyüm.
Antrenörlük Kariyerim :
– İbrahim Kutluay Basketbol Akademi Spor Okulu
– MVP Spor Kulübü
– Yeditepe Üniversitesi Kadın Takımı
– İstanbul Tofaş Spor Kulübü
– Acarlar Spor Kulübü (Acarkent)
– Kızıltoprak Spor Kulübü
– Halen Yapı Kredi Şirketler Ligi Kadın Takımı
– Halen Basketbol Ses Bünyesinde

Bireysel olarak ise son beş yıldır, basketbol oyuncularına, temel basketbol eğitimleri ve spor danışmanlığı veriyorum. Çalıştığım oyuncuların bir bütün olarak fiziksel ve psikolojik performansını arttırmaya yönelik programlar hazırlıyorum.

Basketbol dışı branşlarda spor hayatına devam eden sporcularla ise spor psikolojisi çalışmaları yapmaktayım.

Okuduğum bölümleri her zaman sporla bağdaştırmaya çalıştım. Yeditepe Üniversitesi Tarih lisans ve yüksek lisansım sırasında, Spor Tarihi ile ilgilendim, Tarih Yüksek Lisans tezimi “Türk Basketbolu’nun Öncü Kadınları” ile ilgili hazırladım.

Psikoloji eğitimime başlarken karar verdiğim üzere Spor Psikolojisine eğilmekte ve eğitim almış bulunmaktayım. Yaşamıma, basketbol antrenörlüğü ve spor psikolojisi alanında danışmanlık yaparak devam etmeyi ve sporla iç içe bir yaşam sürmeyi hedefliyorum.

Serra Yıldızlı

Merhaba, ben, SERRA YILDIZLI. 1995, İstanbul doğumluyum.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümüne devam etmekteyim.

Basketbola Fenerbahçe Spor Kulübünde başlayıp, orada 9 sene basketbol oynadım. Minik, Küçük, Yıldız ve Genç Takımlar olmak üzere 4 kategoride görev aldım. Ardında DSİ Spor Kulübünde yer aldım. Basketbola devam ettiğim süre boyunca Fenerbahçe Koleji, Anakent Koleji ve şu an devam etmekte olduğum okulum İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden basketbol bursları aldım. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Basketbol Takımında yer almaktayım.

Akademik hayatım ve basketbol hayatım hep beraber gitse bile üniversite zamanı profesyonel olarak basketbol oynamamayı tercih ettim. Yine de basketboldan kopamamış olup, antrenörlük hayatıma Basketbol Ses bünyesindeki Yetişkin Kadın Basketbol Takımlarında devam etmekteyim.